Profesor mentor – svečana promocija

U Zagrebu, 11. veljače 2011. Djelatnik Srednje strukovne škole Kralja Zvonimira Knin Milivoj Ilić, dipl.ing,  profesor elektrotehničke skupine predmeta  promoviran je u zvanje profesora mentora na naredni period od pet godina. Pročitajte izvještaj!

Profesor mentor – svečana promocija

Na svečanoj promociji održanoj 11. veljače 2011. godine u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog 895 odgojitelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika iz predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova promovirano je u zvanje mentora i savjetnika.

Odluka o napredovanju ili ponovnom izboru u zvanje mentora i savjetnika uručena je 81 odgojno-obrazovnom radniku predškolskih ustanova, 421 radniku osnovnih škola, iz srednjih škola unaprijeđeno je 260 odgojno-obrazovnih radnika, a iz srednjih strukovnih škola njih 132. U zvanje mentora i savjetnika ponovno je izabrano 111, a promaknuto 784 odgojno-obrazovnih radnika.

Djelatnik Srednje strukovne škole Kralja Zvonimira Knin Milivoj Ilić, dipl.ing.  profesor elektrotehničke skupine predmeta  promoviran je u zvanje profesora mentora na naredni period od pet godina.

Čestitajući odgojno-obrazovnim radnicima ministar znanosti, obrazovanja i športa dr. sc. Radovan Fuchs poručio je da učiteljski rad nije puki poziv, nego ljubav prema odgoju i obrazovanju, prenošenju znanja i iskustva u stvaranju novih generacija.

- Onaj tko je zalutao na studij učiteljstva, sigurno nije danas ovdje. Vi ste pet posto najboljih, koji s punim pravom zaslužujete promaknuće, jer se i u ovim teškim vremenima odričete i dajete sebe za bolju budućnost društva koje očekujemo - rekao je ministar Fuchs.

Najboljima u sustavu, koji ukupno broji više od 60.000 odgajatelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika, čestitali su ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje Vinko Filipović i ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Ivan Šutalo.

Ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje Vinko Filipović istaknuo je da su promaknuti radnici svojom stručnošću, ljudskim, pedagoškim i metodičkim odlikama postigli uzorne rezultate u odgojnom i nastavnom radu.

-  Uistinu je impresivna činjenica da se na jednom mjestu okupilo gotovo tisuću najboljih odgojitelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika koji su kroz više godina rada, odgojem i poučavanjem, pokazali da su najbolji u sustavu odgoja i obrazovanja - naglasio je Vinko Filipović. Agencije za odgoj i obrazovanje računa na sve njih, istaknuo je V. Filipović, jer svojim iskustvom i znanjem mogu puno toga učiniti i doprinijeti razvoju odgojno-obrazovnog sustava. I ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih Ivan Šutalo čestitao je promoviranima uz poruku da svojim radom i življenjem predstavljaju  najveće vrijednosti hrvatskog-odgojno obrazovnog sustava.

Na kraju svečane promocije u ime 895 promaknutih odgojitelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika zahvalila se Mirjana Boras, učiteljica razredne nastave iz zagrebačke osnovne škole Malešnica.

- Budućnost svakog društva određuje briga za mlade, a znanje i njihovo odrastanje ovisi upravo o obrazovanju, ali i većem društvenom priznanju onih koji imaju viziju i koji će osigurati kvalitetnu budućnost, budućnost sadašnjih i budućih generacija stvaranjem hrvatskog obrazovnog kapitala, a time i kvalitetnijeg hrvatskog društvo – istaknula je Mirjana Boras. Zahvalila se Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa i Agenciji za odgoj i obrazovanje što prepoznaju kvalitetu, odgojno-obrazovnim radnicima pružaju stalnu podršku u stručnom usavršavanju te mogućnost napredovanja u zvanje.

objavio: Vedran Laća   datum: 12. 3. 2011.