Kako do nas?

Grad Knin smješten je na križanju stoljetnih putova između Dalmacije i unutrašnjosti.

Nalazi se na državnoj cesti broj 1 (Zagreb - Split) te je u blizini auto-puta, a u blizini granice sa susjednom BiH.

Srednja strukovna škola Kralja Zvonimira nalazi se u sjevernom dijelu  Knina.

Iz više pravaca možete doći u naš lijepi grad. U svakom slučaju, odakle god došli, šetajući ili vozeći sjevernom kninskom ulicom, kada vidite najvišu i najljepšu koštelu, skrenite u pokrajnju ulicu (Frane Cote). Kad prijeđete most s desne strane u Ikičinoj ulici ugledat ćete školu na koju smo svi ponosni.

Dolazite li iz pravca susjedne BiH, preko Strmice i Golubića (ne propustite posjetiti Šimića vrelo, nekad čuveno izletište), na ulaznom gradskom križanju krenite desno. Brzo ćete nas naći.

Putujete li sa sjevera, državnom cestom D-1, kad izbijete na Bulnu stranu vidjeti ćete prekrasan pogled na kninsku tvrđavu  (stari bi rekli forticu) i kninsku kotlinu. Ulazeći u Knin, ulicom 7. gardijske brigade dolazite na Trg Oluje. Krenite lijevo i brzo ste kod nas.

Dolazite li s juga, iz pravca Drniša i Šibenika cijeli Knin ćete vidjeti spuštajući se niz brdo Konj. Prešavši most idite ravno, glavno kninskom ulicom. Slijedite upute i tu ste!.

Dolazeći iz pravca Vrlike i Splita državnom cestom D-1, ne propustite posjetiti slap Krčić i izvor rijeke Krke. Nakon njih na križanju, produžite li pravo naći ćete nas skrećući lijevo na ulaznom križanju u grad. Ukoliko na križanju poslije Krčića krenete lijevo, proći ćete  pokraj povijesne kninske Preparandije (škole), te pokraj bivše srednje škole na Montijevoj glavici. Na ulaznom križanju u grad (kod željezničkog mosta) krenite desno. Čekamo Vas!

Dobrodošli!

hrvatska reljef.gif