Grad Drniš  •  Trg kralja Tomislava 1  •  22320 Drniš  •  022 888 830  •  pisarnica@drnis.hr

Trg kralja Tomislava 1
22320 Drniš

Fax

Obavijest o isplati jednokratnog novčanog primanja korisnicima mirovine radi ublažavanja posljedica rasta troškova života

Vlada Republike Hrvatske, na sjednici održanoj 14. ožujka 2024., donijela je Odluku o isplati jednokratnog novčanog primanja korisnicima mirovine radi ublažavanja posljedica rasta troškova života, kako bi se omogućila isplata jednokratnog novčanog primanja korisnicima mirovina.

U prilogu pogledajte informacije vezano uz isplatu jednokratnog novčanog primanja.

Obavijest o podjeli kompostera

U ponedjeljak 22. travnja u vremenu od 10:00 do 12:00 sati na Poljani u Drnišu, a u sklopu obilježavanja Dana planete Zemlje, svim zainteresiranim građanima koji imaju prebivalište na području Grada Drniša, uz predočenje osobne iskaznice, dijelit će se kante za kompostiranje zapremnine 10l i/ili komposteri za kompostiranje otpada iz kućanstva ili vrta zapremnine 350l.

„Čuvajmo Zemlju i prirodu na njoj, jer ih nismo naslijedili od svojih djedova i očeva, nego smo ih posudili od svojih potomaka.“ - Poglavica Bik Koji Sjedi

Nastavi čitati

Poziv na akciju povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje 2024.

Pozivamo sve zainteresirane građane Grada Drniša da nam se pridruže dana 22. travnja 2024. godine na akciji povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje 2024.

Akcija obilježavanja povodom Dana planeta Zemlje 2024. će se održati dana 22.04.2024. godine u vremenskom periodu od 10 do 12 sati na Poljani u Drnišu. Svrha održavanja akcije obilježavanja je podizanje svijesti građana o mjerama sprječavanja nastanka otpada, odvojenog sakupljanja komunalnog otpada i njegove obrade.

Nastavi čitati

Održan sajam razmjene predmeta i ekološka radionica

Dana 06. travnja 2024. godine u Drnišu je održan sajam razmjene predmeta i edukativna ekološka radionica.

Svrha održavanja radionice bila je edukacija građana o mjerama sprječavanja nastanka otpada, odvojenog sakupljanja komunalnog otpada i njegove obrade. Radionica je imala teoretski i praktični dio. U teoretskom dijelu održala se prezentacija o navedenoj temi, a u praktičnom dijelu sudionici su oslikavali platnene vrećice koje su dobili na poklon.

Nastavi čitati

Održan sastanak projektnog tima projekta „Uređenje dječjih igrališta u predškolskim ustanovama u Drnišu i Širokom Brijegu"

U utorak 26. ožujka u Dječjem vrtiću Trnoružica u Širokom Brijegu održan je završni sastanak projektnog tima projekta: „Uređenje dječjih igrališta u predškolskim ustanovama u Drnišu i Širokom Brijegu“. Na sastanku su bili prisutni: Niveska Vlaić, ravnateljica Dječjeg vrtića Drniš; Zdenka Zovko, Ravnateljica Dječjeg vrtića Trnoružica; Anamarija Ljubić Škobić, voditeljica projekta ispred Grada Širokog Brijega.

Nastavi čitati

Potpisani ugovori o radu sa 30 žena na projektu "S vama smo - pomoć starijim osobama i osobama s invaliditetom"

29. ožujka u Gradskoj vijećnici Grada Drniša potpisani su ugovori o radu između gradonačelnika Josipa Begonje i 30 žena, koje su se prijavile na Javni poziv Grada Drniša za zasnivanje radnog odnosa u sklopu projekta "S vama smo - pomoć starijim osobama i osobama s invaliditetom". Žene su započele sa radom 2. travnja 2024. godine.

Mjerna postaja: Gradska čistoća Drniš

Mjerna postaja: Gradski kolodvor Drniš