Upute nastavnicima za spajanje na bežičnu mrežu

Spajanje na Eduroam mrežu za nastavnike.

Poštovani,

Kao što smo Vas ranije obavijestili, u Vašim školama započinje implementacija aktivne mrežne opreme u sklopu projekta e-Škole koja će se provoditi u sljedećih mjesec dana.

Shodno tome, ovim putem šaljemo nekoliko informacija vezanih uz povezivanje na novoimplementiranu mrežu u Vašoj školi. Naime, nakon završenih radova u školi će postojati tri bežične pristupne mreže (SSID-evi), a kategorizirane su prema namjeni:

• Eduroam: autenticirani i autorizirani pristup mreži za korisnike s AAI@Edu.hr računom
  • E-skole: pristup mreži za uređaje namijenjene nastavi (“dijeljeni” uređaji)
  • Guest: privremeni pristup mreži za goste.

Puna funkcionalnost svih bežičnih mreža na školi ovisi o implementaciji cjelokupnog sustava. Stoga je do daljnjega povezivanje na bežičnu mrežu škole moguće isključivo putem mreže Eduroam.

Povezanost na mrežu Eduroam zahtijeva da konfigurirate vaš klijentski uređaj, korištenjem pristupnih podataka iz sustava AAI@Edu.hr (@skole.hr). Informacije o korištenju Eduroam mreže možete pronaći na sljedećoj poveznici: https://www.eduroam.hr/user_man.php.

Pristup mreži Eduroam (uz autentikaciju i autorizaciju korisnika) predstavlja najčešće korišteni pristup mreži na svim školama pa tako služi većini učenika, nastavnog i nenastavnog osoblja.

Za eventualna dodatna pitanja stojim na raspolaganju.

objavio: Milivoj Ilić   datum: 10. 12. 2020.